Avioni me pasagjerë shqiptarë niset nga Tirana dhe goditet nga rrufeja, ja çfarë ndodh më pas

Një aeroplan i nisur nga Aeroporti i Tiranës është goditur nga rrufeja, por fatmirësisht ka arritur që të rikthehet në pistë dhe nuk ka pasur asnjë të lënduar.

Para pak qastesh, ky aeroplan eshte goditur nga rrufeja ku brenda tij ka qene edhe nipi Aid F. Musliu i cili edhe ma dergoi videon pak minuta pas goditjes nga rrufeja. Fatmiresisht, ani pse nje numer i madh i udhetareve kane qene ne aeroplan, ky aksident ka kaluar pa deme ne njerëz”, ka shkruar ai.“Sipas Aidit, momenti i goditjes nga rrufeja, ka qene trondites! Aeroplani tashme eshte kthyer perseri ne Aeroportin e Tiranes, Faleminderit Allahut qe nuk e ka lejur kete ngjarje te behet me e madhe”, përfundoi Isufi.