Bamir Topi Bën Deklaratën Bombë:Prisni Se Nuk Keni Parë Gjë Akoma, PD Do Të Prishet Si Parti …

Prisni se nuk keni pare gje akoma”, kjo eshte pergjigja e ish-presidentit Bamir Topi lidhur me situaten e krijuar ne Partine Demokratike ku nje perp’lasje e forte po zhvillohet mes kreut aktual Alibeaj dhe ish-kreut Berisha.

Duke folur ne emisionin “Log.”, Bamir Topi eshte shprehur se situata ne PD do te vijoje ne menyre dra.matike dhe pritet te zgjase shume.

“Çdo gje shkon tek teza ime. Kjo histori do vazhdoje ne menyre dramatike per te de’gjeneruar totalisht PD. Prit prit se eshte heret akoma. Si thote ai prisni se nuk keni pare gje akoma. Mesa duket do zgjas shume” tha Topi.

Nderkohe si zgjidhje Topi sheh nje terheqje nga kjo krize ne PD dhe nje organizim te opozites per te ardhur me te forte ku kauza eshte me dominante se individet.

“Gjeja e pare te terhiqeshin. Per te ardhur fuqishem si nje front i organizuar qe dominanti te jete kauza dhe jo individet. Se per fat te keq individet jane me nje rrobe te vjeter si i riu si i vjetri” tha Topi.