Berisha kërkon dorëheqjen e Bledi Çuçit

Kryetari i PD-së Sali Berisha kërkon dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi, pas dy ngjarjeve të djeshme në Tiranë, me autorë efektivë policie.

Në një reagim në rrjetet sociale, ai bën një rezyme të dy ngjarjeve dhe shton se “këto akte dëshmojnë shkallën ekstreme të kriminalizimit të narkopolicisë nga Edi Rama dhe partisë së tij, ministri i familjes dhe klani i tij”.

Reagimi

Në postimin në FB Berisha shkruan:

Policet te droguar dhe vrases! Ekzekutojne policin ne komisariat dhe plagosin qytetarin ne “Kombinat”!