Çfarë roli ke te vrasja?”! Bardhi i hakërrehet Berishës: Po luan “tango” me Ramën

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i është përgjigjur Sali Berishës që sot i kërkoi që të sqaronte rolin e tij në vrasjen e Pjerin Xhuvanit vitin e kaluar në Elbasan, katër ditë përpara zgjedhjeve të 25 Prillit. Bardhi thotë se Berisha po e përdor këtë ngjarje të rëndë për interesa dhe sipas tij po mbron bandat e Elbasanit. Më tej, Bardhi thotë se “Siç po shihet çdo ditë në këtë sipërmarrje, ai ka partner kryesor Edi Ramën“.

ÇFARE THA BERISHA?

Gazment Bardhi lufton për të shpëtuar shpirtin e tij. Unë e kuptoj luftën që bën për të shpëtuar shpirtin, por është i pa shpresë. Të zbardhë njëherë, të mos i thurë lavde SPAK-ut, se do i hapim këtë apo atë shans, por të zbardhë rolin e tij në vrasjen në Elbasan.