Edi Rama: Krenar për përshtypjet fantastike që Shqipëria la në sytë e mbarë Europës

Kryeministri Edi Rama e nis ditën me një falenderim për të gjithë ata që siç thotë, i dhanë jetë eurombrëmjes së Shqipërisë, duke ju referuar finales së Conference League që u luajt në “Air Albania”.

“Mirëmëngjes, dhe me falenderimin e përzemërt për të gjithë ata që i dhanë jetë eurombrëmjes së Shqipërisë, si edhe me krenarinë për përshtypjet fantastike që Shqipëria la në sytë e mbarë Europës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri.

Rama ndan dhe dy foto nga mbrëmja e djeshme, futbollistin e Kombëtares tonë që luan me Romën, Marash Kumbulla, dhe trajnerin e ekipit italian, Jose Mourinho.

Falë organizimit dhe masave të marra nga Policia, nuk u shënua asnjë icident gjatë mbrëmjes së djeshme, para, gjatë dhe pas finales.