Fitorja E Berishës” REAGON YURI KIM: Pas Ditës Së Sotme PD Do Shpallet Organizatë E..

Më 22 Maj Komisioni i Rithemelimit ka njoftuar procesin zgjedhor për kryetar të Partisë Demokratike. Kandidatët në garë janë ish-kryeministri Sali Berisha dhe Ibsen Elezi.
Fitues i këtyre zgjedhjeve u shpall Sali Berisha me diferencë të thellë votash ndaj Ibsen Elezit.
Pak ditë më parë Yuri Kim live në Tv përsëriti Ultimatumin e prerë kundër Berishës dhe se nëse ai fiton PD do shpallet organizatë e padëshiruar në SHBA.
Mbrëmjen e sotme e ftuar në “Open” në News 24 me gazetaren Eni Vasili ka shprehur edhe njëherë qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në rast se Berisha zgjidhet në krye të PD.
Kim deklaroi se SHBA nuk do të ketë të bëjë me dijë të shpallur non grata për korrupsion dhe min të demokracisë duke theksuar se do ishte fatkeqësi të mos kishin marrëdhënie normale me PD-në.