Murrizi “Shpërthen”Ndaj Bardhit: O Pervers I Ndyrë! Mostër Me Emër Burri Që Vesh Fustan Dhe Do Krevat Në Zyrë

Ish-deputeti Myslim Murrizi i është përgjigjur  Gazment Bardhit , i cili e akuzoi se kur ishte deputet, ka bashkuar votat me kryeministrin Edi Rama.

Përmes një shkrim i në Facebook, Murrizi thotë se nuk ka votuar asnjë ligj të qeverisë, me përjashtim të atyre që ai i konsideron të rëndësishme, siç janë ndryshimet kushtetuese për listat e hapura.

Më tej ai e quan deputetin e PD “një mas.htrues ordiner”, që sipas tij “përfaqëson një grusht fund. .ërrinash në politikë dhe në Partinë Demokratike”.

Reagimi i plotë:

Nje kujtes per Garz Bardhat dhe si vllezer e si motrat e kesaj kategorie qe perfaqesojne nje sekt per. ver sesh te shoqerise dhe nje grusht fu. nderr.inash ne politike dhe PD.

Nga shkurti 2019 deri ne seancen e fundit te korrikur 2021 shko kerko tek drejtoria e seancave dhe me gjej nje ligj te mazhorances qe kam votuar dhe publikoje e mos u bej siç je ne fakt ne fb.

Kam votuar vetem ligjet e reformes ne drejtesi dhe ratifikimet e marreveshjeve nderkombetare dhe blerjet e vaksinave.

Nuk kam votuar as marreveshjen tende te pi.ste te 5 qershorit as kodin zgjedhor te Gjiknurit pas ndryshimeve Kushtetuese.

Kam votuar ndryshimet Kushtetuese per LISTA TE HAPURA DHE PRAG KOMBETAR 1 % e do ti votoja perseri po te isha deputet, sepse jam kundra emerimit te deputeteve nga mender kryetar e spurdhjak sekretar si soj yt.

Jam krenar qe fitova ne Gjykate Kushtetuese dhe rre.zova heresin e ndyre te gjiknurit te dakordesuar me lulin dhe ju zj Garze qe jo vetem nuk i ankimuat ne Gjykate Kushtetuese por lobuat qe te rre.zonit kerkesen time.

Edhe prishjen e koalicioneve ne Kushtetute ,ishte pazar i juaj me Ramen per ti hequr mundesine partive te vogla qe mund te grupoheshin bashke e per ti detyruar kr e tyre te pranonin çdo renditje tek lista e PD siç ndodhi me Nard Ndoken,se ndryshe pse nuk e ankimuat ne Gjykate Kushtetuese????

Prishjen e koalicinove e keni patur pazar te 5 qershorit per te shuar LSI dhe denglat shiti atyre qe te lepihen jo mua se di çdo pazar te pi.ste te lulit.

Do te kembengul kudo dhe ne çdo ambjent politik qe Shqiptaret te zgjedhin me vote DEPUTETET e Tyre ,qe te mos kete me ne Kuvend mostra e funderrina qe kane emra burash e veshin fustane, heqin vetullat dhe lye.jne bu.zet, sepse une besoj ne ZOT dhe e kam te shenjte FAMILJEN.Thuaj edhe Gjekmarkajt e Alibejes meqenese njeri eshte tani e tjetri ishte zevendes i Lindites qe te marin dhe te zbardhin te gjitha proçesverbalet e çdo seance e te shikojme si kam votuar une

Meri garze meri ,dhe kur te gjesh kohe lexoi e plasi syte e pastaj bej si kone zonjash ne FB se devijacione te nd.yre te rra.ces njerezore si fytyra jote nuk me perbaltim e nuk me bejne dot pale me PS me rilindjen e Ramen.

Bile kerko edhe tek prokurimet publike garze dhe shif e verifiko per 30 vjet rresht a kam mar ndonje lek nga parat publike????

Nese gjen nje tender si ato qe kane mare ato qe ke patur neper lista ti dhe luli, publikoi.

Shif edhe per leje ndertimi garze se nuk late kazan pa lepire ne kohen qe mbajta mandatin si ti dhe lyli e nje grusht plehrash se e mbajta mandatin per nje leje pallati.

Gjeje nje leje te firmes MURRIZI ne Tirane dhe publikoje pe.rv ers i ndyre, dhe mashtrues ordiner qe thoje nuk po blindojme PD por po rregullojme zyrat me kr.evat.

Une kam 32 vjet ne politik dhe nuk kam asnje vendim gjykate te jem denuar si shpifes e i paftyre siç jeni de.nuar ju lyli e plot tabake nga soj juaj.

Per te ndryshuar KUSHTETUTEN per mire dhe per me shume demokraci e qe te kete vlere vota e Shqiptareve per te zgjedhur Deputet, KR Bashkie, apo keshilltare do ta bashkoja voten me çdo parti politike po te me jepej mundesia bile edhe me Enverin e enveriste te konvertuar ne mender demutkrat interesi si soj yt dhe lyli.

Ndersa per te prishur Kushtetuten siç ka bere PD dhe lyli ne prill 2008, se ti ke qene ne ps atehere, nuk do ta beja kurre.