Nuk është patriot”, Alfred Cako: Berisha servil dhe maskara është më i ndyrë se Rama

Konspiracionisti Alfred Cako, ka shpërthyer ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. I ftuar në një studio televizive, Cako tha se Berisha po lufton për interesat e veta, nëse këtu do ishte në vend te Ramës, në periudhën e pandemisë vendi do kishte patur një diktaturë edhe më të madhe Ai paralajmëron kaos dhe tragjedi në Shqipëri nëse vjen Berisha në pushtet.”Nëse këtu do ishte Sali Berisha kryeministër në vend te Ramës, në periudhën e pandemisë vendi do kishte patur një diktaturë edhe më të madhe. Berisha është servil dhe maskara më i ndyrë se sa Rama. Arsyeja pse po lufton me Sorosin është se ai kërkon që Partinë Demokratike ta përdorë si minë me sahat që ai e mban në dorë duke kërcënuar se o do t’ju shpërthej të gjithëve, ose mos më ngacmoni. Sali Berisha po kërkon që të vijë në pushtet për të shkaktuar një tragjedi edhe më të madhe për Shqipërinë. Deklaratat e tij që po bën kundër Ramës tregojnë që ai po lufton për interesat e veta”, tha Cako.