Nuk Ka Lind Njeri Që Më Bën Presion Mua, Ju Tmerroheni Nga Unë…

Ish-kryeministri Sali Berisha i pyetur në lidhje me kërkesat e Edi Ramës dhe ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja, drejtuar prokurorëve të SPAK-ut për të hetuar atë dhe presidentin Ilir Meta, ka “shpërthyer” në të qeshura.Berisha tha se prej vitesh ndonëse po kërkojnë, nuk kanë arritur të gjejnë asnjë dokument që e implikon atëLe të hapin 30 po t’i bëjë. Mua të më mbajnë në presion ata? I mbaj unë në presion ata. Kanë vite që kërkojnë dhe nuk gjejnë asgjë. Kanë tmerr nga unë dhe Meta. Në opozitë do të jemi bashkë.Edhe për Metën le t’i nxjerrin. Ne flasim me dokumenta, le të nxjerrin një.Rama dhe Manja e dinë që ky pushtet nuk qëndron dot nëse do të ketë një opozitë të vërtetë. Jo lepuri në bark, po kanë horror ne shpirt, po dekompozohen”, tha Berisha.