O turpi i shqiptarisë”/ Shqiptarët i ndërpresin fjalën Erion Veliajt në New York: O zdroms, o hajdut!

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka qenë sot në New York ku u përurua rruga ‘Gjergj Kastrioti Skënderbeu’.

Kryebashkiaku Veliaj falënderoi ata që mundësuan emërtimin e rrugëve në Nju Jork me emrat e dy personaliteteve të kombit shqiptar, si dhe u shpreh i emocionuar për një ngjarje si kjo, kaq e rëndësishme për shqiptarët.

Por ky rrugëtim i Veliajt nuk shkoi ashtu siç ai priste. Dy të rinj dëgjohen duke i hedhur akuza teksa Erion Veliaj fliste

“Hajdut, me çfarë lekësh erdhe, o plehre. Shko e vidh atje jo ne Nju Jork. O zdroms“-u shprehen të rinjtë.