RAMA,LIRON KENGETAREN E ARRESTUAR PER DROGE

Këngëtarja shqiptare Elsa Lila e arrestuar në 16 mars në Itali me akuzën për përfshirje në grup kriminal, është liruar ditën e sotme nga burgu.Lajmi është konfirmuar nga daja i saj avokati Saimir Visha në Syri tv. Visha theksoi se ai ka drekuar gjatë ditës së sotme me Lilën dhe se ndaj saj kanë rënë të gjitha akuzat.“Jam kthyer sot nga Italia. Kam drekuar me të. Janë pushuar të gjitha akuzat. E gjitha një keqkuptim. Pafajësia e saj ka qenë që në momentet e para. Kam qenë me të. Më vjen turp që bashkëpunëtorët tanë, kanë vjellur vrer për Elsën.”-tha Visha.Kujtojmë se këngëtarja Elsa Lila u shoqërua nga autoritetet italiane pasi akuzohej si një person i përfshirë në një grup kriminal që merrej me trafikun e drogës.Avokati Saimir Vishaj komentoi në emisionin ‘Task Force’ me Sonila Meçon në Syri Tv kërcënimet e Ramës ndaj SPAK dhe mbrojtjen ndaj Dvoranit.Vishaj deklaroi se Rama po bën thirrje politike ndërsa shtoi se Dvorani nuk është kampion i drejtësisë.”Në drejtësi kampion është ligji, jo Dvorani. Thirrjet e Ramës janë politike.”-tha Vishaj.Avokati Saimir Visha tregoi për emisionin ‘Task Force’ me Sonila Meçon në Syri Tv se mbesa e tij Elsa Lila është e lirë dhe janë pushuar të gjitha akuzat ndaj saj.”Jam kthyer sot nga Italia. Kam drekuar me të. Janë pushuar të gjitha akuzat.E gjitha një keqkuptim. Pafajësia e saj ka qenë që në momentet e para.Kam qenë me të. Më vjen turp që bashkëpunëtorët tanë, kanë vjellur vrer për Elsën.”-tha Visha.Kujtojmë se këngëtarja Elsa Lila u shoqërua nga autoritetet italiane pasi akuzohej si një person i përfshirë në një grup kriminal që merrej me trafikun e drogës.