Zgjedhjet për kryetar të PD, ku do e zhvilloj Berisha takimin e parë të fushatës

 

Ish-kryeministri Sali Berisha do të hap fushatën zgjedhore për kreun e PD në datën 14 maj.

Berisha do të zhvilloj një takim me demokratët e Fierit në ambientet e kinoteatrit në orën 18:00.

Në garën e 22 majit do të përballen dy kandidatë, Berisha dhe Ibsen Elezi. Ky i fundit një ditë më parë kërkoi shtyrjen e datës së zgjedhjeve, duke argumentuar se nuk ka kohë e mjaftueshme për zhvillimin e fushatës në të gjithë vendin