Akuzohet për ngacmim seksual ndaj 14-vjeçares, nën hetim autori

Policia e Vlorës ka nisur hetimet për një preson, pasi akuzohet për ngacmim seksual.

Policia bën me dije se personi nën hetim ka ngacmuar seksualisht një shtetase të mitur 14 vjeçe.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për një shtetas të mitur 14-vjeçar, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një shtetase të mitur”, thuhet në njoftimin e policisë.