Berisha: Jemi zyrtarisht në monizëm, Rama si Enver Hoxha

Ish-kryeministri Sali Berisha mesditën e sotme, si cdo të premte zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarët duke deklaruar sipas tij se prej 6 qershorit kur u zgjodh kreu i ri i shtetit, zyrtarisht Shqipëria është në monizëm, pasi cdo pushtet është në dorë të Edi Ramës.

“Në Shqipëri vendoset monizmi i plotë. PD deklaron se pas zgjedhjes në datë 6 qershor të presidentit vetëm me votat e PS-së, Rama vendosi në pushtetin e tij edhe institucionin e fundit dhe në Shqipëri u vendos sistemi monist i plotë dhe u varros demokracia. Sot në Shqipëri pas 31 viteve, të gjitha pushtetet janë në duart e një njeri të vetëm. Kjo ndodh në cdo nivel të pushtetit” tha ai.