Berisha tregon qe po plaket, ben gafen e rrales / Ta bejme diten nate dhe…

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një dalje për mediat ka bërë një gafë.Teksa Berisha fliste për aksionin opozitar që do të ndërmarrin sipas tij 44 mijë deklaratë, ai tha; ta bëjmë ditën natë. Pasi e kapi lapsusin, Berisha korrigjoi vetën duke shtuar se; ta bëjmë natën ditë.

Si për ironi të fatit, Berisha ka bërë të njëjtën gafë si ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha.