Deputeti Lulzim Basha Me Reagim Të Fortë: Po Vërtetohen Fjalët E Mia! Askush Të Mos Mendojë Që …

Deputeti i Partise Demokratike, Lulzim Basha kerkon qe Ish-drejtori i policise dhe Prokurori i Elbasanit duhet te vihen para drejtesise per ngjarjen e ren’de te vra’sjes se Pjerin Xhuvanit 4 dite para zgjedhjeve te vitit 2021.

Permes nje reagimi ne rrjetet sociale, Basha thote se çdo shqiptar tashme e kupton se Rama e ka perdorur po’licine per te mbrojtur blerjen e votave si dhe nenvizon se po’licia u vu ne dispozicion te ban dave.

Reagimi i Bashes:

Çdo shqiptar e ka te qarte edhe me shume sot se si Rama e ka perdorur pol’icine per te mbrojtur blerjen e votave.

Vendimi i djeshem tregon se si policia e shtetit u vu ne sherbim te ban dave me urdher te Edi Rames ne mas sakren zgjedhore te 25 prillit. Para drejtesise duhet te vihen urgjentisht edhe ish-drejtori i pol’icise dhe prokurori i Elbasanit qe gen’jyen publikisht per te fshehur te verteten.

Asnje ush tar politik i sotem apo i djeshem i Suel Çeles nuk mund te man ipuloje te verteten e kesaj ngjarje, ku pol icia dhe kr rimi u bene bashke per te blere vota dhe qe fat’keqesisht çoi ne vik ktima.