E rëndë, burri vret me thikë gruan më pas edhe edhe veten

Burri vret me thikë bashkëshorten e tij, dhe më pas vret edhe veten.

Ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e së dielës në zonën e Novolit në Leçe.

38-vjeçarja Donatella Miccoli dhe bashkëshorti i saj Matteo Verdesca, ndodheshin vetëm në shtëpi, pasi fëmijët i kishin dërguar tek gjyshërit.

Ngjarja ka ndodhur pasi çifti ishte kthyer në shtëpi pas nujë feste. Fqinjët kanë dëshmuar se fillimisht kanë dëgjuar grindje me zë të lartë, dhe më pas ulërima, pasi burri kishte qëlluar me thikë gruan.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur kërkimet për burrin vrasës, i cili u gjet disa orë më vonë në një zonë të braktisur i vdekur, ku dyshohet t’i ketë dhënë fund jetës.