Fatos Klosi: Goditja që do të marrë Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të trondisin opozitën

 Fatos Klosi: Goditja që do të marrë Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të trondisin opozitën

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, ka komentuar situatën politike në vend. Në një intervistë për gazetën “SOT”, ai paralajmëroi goditjen që do të marrë ish-kryeministri Sali Berisha në 7 korrik.

Klosi tha se, lideri historik i Partisë Demokratike do të braktiset nga qytetarët në protestën që ka thirrur për të rrëzuar kryeministrin Rama. Zoti Klosi zbuloi edhe arsyet se përse ish-kryeministri Sali Berisha thirri protesta tani kundër qeverisë.

Po ashtu, ish-kreu i SHISH u shpreh se sipas tij, Meta është përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri, ndërsa theksoi SPAK duhet të zbardhë “21 Janarin”, aferën e kompleksit “Partizani”, “Gërdecin” dhe “Rrugën e Kombit”, 4 dosjet që do të shkundin opozitën.