Lulzim Basha feston ditëlindjen, bashkëshortja e tij poston foton e veçantë: O zemra ime

 Lulzim Basha feston ditëlindjen, bashkëshortja e tij poston foton e veçantë: O zemra ime

Bashkëshortja e Lulzim Bashës ka uruar ditëlindjen e ish-kreut të PD-së me një foto ndryshe.

Aurela Basha ka postuar një foto në rrjetin social Instagram ku të dy janë me syze dielli.

Aurela ka publikuar një foto krah partnerin të saj dhe shkruan: “Gëzuar ditëlindjen”, dhe një “emoji” me zemër.

Kujtojme qe Lulzim Basha pas doreheqjes si kryetar i Partise Demokratike, pothuajse eshte zhdukur nga jeta politike.

Ai shfaqet shume rralle ne publik, me perjashtim te disa takimeve neper lokale.

Ndersa ne Kuvend shkon shume rralle, per shkak se Sali Berisha eshte aty shume aktiv dhe me sa duket Basha kerkon ta shmange, pasi ai i mori partine.

Ne media eshte folur disa here se ai po krijon nje parti te re.

Por realisht ai shpreson ende se mund te rikthehet ne krye te PD-se, me ane te Enkelejd Alibeajt, qe e ka lene si mekembes te tij.

Por me rikthimin e Berishes ne seline e PD-se, kjo tashme duket si nje gje e pamundur.

Ndaj dhe tani ai eshte duke shijuar pushimet dhe jeten bashkeshortore.