Nuk Përmbahet Yuri Kim: Gjykata Të Bëj Kujdes Me Vendimin , Alibeja Është Kryetar Legjitim I PD, SHBA Nuk Njohin Berishën

Nuk përmbahet Yuri Kim: Gjykata të bëj kujdes me vendimin , Alibeja është kryetar legjitim i PD, SHBA nuk njohin Berishën …
Dita e Europës” ka bërë bashkë ish-kreun demokrat Lulzim Basha dhe ambasadoren e SHBA Yuri Kim, takim ky i pari pas dorëheqjes nga posti i kryetarit të PD.
Në pritjen e delegacionit të BE në Tiranë janë parë në të njëjtën sallë përfaqësuesit e Rithemelimit, Basha, Alibeaj dhe deputetë të tjerë.
Ndërkohë Basha dhe Alibeaj shihen të buzëqeshur me ambasadoren Yuri Kim.
Yuri Kim ka sulmuar serisht Berishën.
Zotëria është i famshëm për karshillëkun e tij ndaj ligjit dhe organeve të drejtësisë, të cilave u ka përplasur deri edhe derën në fytyrë, duke penguar èkzèkutimin e urdhërave të tyre pas vrásjés së katër qytetareve në bulevard.
Nuk është thirrur megjithatë kurrë nga organet e drejtësisë, as për ato vrásjè, as gjithë atë shpërthim kriminal münicîònesh që hodhi në erë qindra shtëpi e mori dhjetra jète njerëzish, as për të tjera skandale kôrrùptive marramendëse, ku mbiemri i tij ka qenë qershia mbi tortën e babëzisë”, shtë shprehur Ambasadorja.
Kujtojmë se në mbledhjen e Asamblesë pak ditë më parë kryeministri Edi Rama i kërkoi SPAK që të merret me Sali Berishën dhe Ilir Metën, në vend që të merret me “peshqit e vegjël”.