Opozitë me Metën pasi të lërë Presidencën?/ Berisha: Asgjë nuk na pengon ne betejën kundër Ramës

Kryetari i PD-së Sali Berisha ka deklaruar hapur se me Ilir Metën do të bëjnë së bashku opozitë sapo ai të lërë mandatin e presidentit.

Pas përfundimit të aktivitetit me biznesin e vogël, Berisha u shpreh para gazetarëve se asgjë nuk i pengon për të bërë betejë kundër Ramës.

Pyetje: Pasi zoti Meta të lerë presidencën a do të bëni së bashku opozitë?

Berisha: Pa diskutim. Ajo është normal nëse kemi diferenca të tilla asgjë nuk na pengon ne betejën kundër Ramës

I pyetur nëse i druhet një tradhtie të Ilir Metës, Berisha u përgjigj prere. “Jo”.

Pyetje: Meta nuk e ka mohuar dhe as pohuar bashkëpunimin e Ramën, a i druheni një tradhtie?

Berisha: Jo nuk i druhem asnjë tradhtia