Pija që pastron gjakun, ulë kolesterolin dhe forcon zemrën

Pija nga limoni, mjalti, soda e bukës dhe melasës është një pije e pasur me minerale e cila pastron trupin. Kjo pije mund të përmirsojë shëndetin tuaj.

RECETA:

Merrni një limon organik ose grejpfrut, vendoseni në një blender, shtoni ujë, mjaltë dhe melasë sipas shijes. Pasi ta përzieni, shtoni një 1 lugë çaji sodë buke dhe përzieni.

Me kalimin e kohës, ajo do të shkatërrojë kandidën, do të balancojë vlerën e pH-së, do të zbardh dhëmbët, ruan linjën e trupit, si dhe është një agjent shumë i fuqishëm detoksifikues.

Kjo pije pastron gjakun, ulë kolesterolin dhe forcon zemrën.

Melasa dhe mjalti do ta bëjnë kandidën të ndjeshme ndaj sodës së bukës.