Plas Te PD! Flamur Noka Qëllon Bashën Me Shuplakë

Tashme dihet botërisht she.rri që ka plasur në PD mes Bashës dhe Berishës dhe ka përfshirë dhe mbështetësit e tyre. Nga njëri krah Flamur Noka Luciano Boçi Tritan Shehu nga Krahu tjetër Gazment Bardhi Enkeljd Alibeaj Kreshnik Çollaku.

Por she.rri nuk është vetëm mediatik me përplasje deklaratash apo statuse facebooku por ka shkuar dhe me tej me god.itje e sherr fizik

Së fundi është zbardhur një sh.err që ka ndodhur ditën kur Basha përjashtoi Sali Berishën nga Grupi Parlamentar i PDsë ku Flamur Noka ka mbërritur me urgjencë në Selinë Blu dhe i ka kërkuar llogari për përjashtimin me vendim personal.

Rrethanat e zbardhura të sh.errit

Pas vendimit të Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga PD, duket se reagimi ka qenë mjaft i forte.

Menjëherë në zyrën e Lulzim Bashës ka shkuar Flamur Noka.

CNA, një portal pranë Berishës, shkruan se mësohet që Noka është konfliktuar me Bashën, gati edhe fizikisht, madje edhe ta qëllojë.

Flamur Noka e ka kërcënuar hapur Bashën për përjashtimin e Berishës, raporton ky portal.

Mes tyre është zhvilluar një debat i ashpër me zë të lartë që është dëgjuar nga shumë prej personave që qëndronin në paradhomë.