Rama Dhe Abazoviç Do Të Vizitojnë Kievin, Kush Është Lideri Tjetër I Ballkanit Që Do T’i Shoqërojë

Kryeministri Rama do të jetë një nga liderët e parë të Ballkanit Perëndimor, i cili do të vizitojë Ukrainën që nga pushtimi rus më 24 shkurt.

Lajmi bëhet me dije nga Vijesti, teksa njofton se kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç ka pranuar ftesën e presidentit ukrainas Volodymyr Zelenskyy për të vizituar Kievin.

Në një bisedë telefonike të enjten, Zelensky e ftoi Abazovic të vizitojë Kievin, shkruan Vijesti