Vjen Një Pikë Kur Kaq Është Tavani I Kësaj Gjëje”/ Rikthimi I Bashës Në Krye Të PD, Grida Duma: Pati Gjithë…!

 

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, e ftuar në emisionin “Kjo Javë” u pyet lidhur me një rikthimi të mundshëm të Lulzim Bashës në krye të PD-së.

Duma tha se e mendon si të pamundur dhe të pavlerë, pasi sipas saj ish-kreu i selisë blu dëshmoi se me mbështetjen e të gjithëve nuk ia doli mbanë.

“Ka apo s’ka shance është një gjë as e parathënë dhe as nuk dua të jem kaq në mungesë etike që të parashikoj fatin e një politikani.

Që nuk duhet dhe që është provë që nuk vlen më është mendimi im. Pati mbështetjen e të gjithëve, mbështetjen e ambasadës amerikane dhe logon e PD-së por nuk ja doli. Të gjithë kanë dhënë maksimumin por ai nuk ia doli.

Ne i kemi dhënë maksimumin me të gjithë motorët ndezur dhe nuk u arrit kjo. Vjen një pikë kur kaq është tavani i kësaj gjëje dhe pikë”, u shpreh Duma.