Yuri Kim Dhe Jozefina Topalli Darkojnë Së Bashku Në Ish Bllok Për Zgjidhjen E Çështjes Berisha

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka takuar ish-kryeparlamentaren Jozefina Topalli, njëherësh ish-deputeten demokrate.

Sipas burimeve për “Tiranapost.al”, takimi që nisi rreth orësh 21:00, po ndodh në një nga lokalet e Tiranës pranë zonës së ish-Bllokut.

Pjesë e diskutimeve mendohet të jenë debatet e fundit politike lidhur me ndryshimet kushtetuese dhe paktet që po nënshkruhen mes dy opozitave, për zgjedhjet e 2023-shit.

Kujtojmë se një ditë më parë ambasadorja Kim bëri një paralajmërim për krerët e partive politike, që të mbajnë përgjegjësi për kandidatët që do të propozojnë për zgjedhjet e ardhshme, pas lajmit se ish-gjyqtari i Apelit, Gjin Gjoni, mund të bëhet pjesë e listave të PD-së.

Në takim është diskutuar dhe çështja Berisha dhe Topalli ka luajtur rol ndërmjetësues

Topalli mbeti jashtë listave në 2017-n së bashku me një grup me emra të spikatur në PD.

Lidhur me këtë takim nuk ka pasur deri më tani asnjë njoftim zyrtar