Zyrtarizohet Partia E Re E Lulzim Bashës: Ja Kush Janë 7 Deputetet E PD Që Do I Bashkohen

 

Lulzim Basha prej disa kohësh ka dhënë dorëhèqjen nga partia Demokratike dhe së fùndmi si lider i saj u rikthye Sali Berisha pas plotë 9 vitesh.

Berisha fitoj në zgjedhje me 94% të votave, ku kùndërshtar kishte Ibsen Elezin. Basha gjatë kësaj periudhe ka pasur mbështetje të fortë nga ambasada Amerikane dhe vatra në SHBA

Lulzim Basha prej disa kohësh ka dhënë dorëhèqjen nga partia Demokratike dhe së fùndmi si lider i saj u rikthye Sali Berisha pas plotë 9 vitesh.

Berisha fitoj në zgjedhje me 94% të votave, ku kùndërshtar kishte Ibsen Elezin.

Basha gjatë kësaj periudhe ka pasur mbështetje të fortë nga ambasada Amerikane dhe vatra në SHBA të cilët para pak kohësh nuk prìten në takim Belind Këlliçin pasi njihet si mbështetës i fortë i Berishës.

Sipas burimeve pranë Bashës bëhet me dije se ai do të krijojë një parti të re ku do ketë me vete mbështetësit që ka pasur kohët e fundit dhe emrin e partisë ja kanë sygjeruar amerikanët dhe do të jetë “Vatra Demokratike”.

Prìtet që shtator, Basha të kthehet nga pushimet që po kalon me familjen dhe të fillojë lùftën e vërtetë.

Nuk dihet akoma se kush do të jenë deputetët që do e mbështesin Bashën, por deri më tani Alibeaj, Tabaku dhe Arbër Agalliu, Kreshnik Collaku Gazment Bardhi, Oriola Pampuri pritet që të jenë me të.