Artan Hoxha I Hap “Luftë” Berishës: Del Regjistrimi Që Nisi Serialin E Vrasjeve Në Tropojë

Nga Artan Hoxha Pas videos ku Sali Berisha shfaqej duke regjistruar me diktofon ne reanimacionin e spitalit ushtarak, ish-truprojen e Azem Hajdarit
Zenel Neza, i vetmi i mbijetuar nga atentati i 12 shtatorit 1998, emisioni Xhungel, po sjell nje tjeter regjistrim, kete radhe edhe me te rende.
Behet fjale per mitingun e fundit elektoral te presidentit ende ne detyre, Sali Berisha, para banoreve te Tropojes, me 19 qershor 1997. Meqe jemi ne kohe regjistrimesh dhe kur flitet per regjistrime politikanesh apo shtetaresh te larte te implikuar ne krime shteterore. Sali Berisha eshte regjistruar nga stafi i tij duke kerkuar te rrembehet me patjeter, me forcen e armeve vellai i vogel i familjes Haklaj, Shkelqim Haklaj.