Berisha I Sigurtë Në Shtator Rrëzoj Ramën Dhe Vi Në Pushtet: Përcaton Edhe Ministritë

Sali Berisha thotë se më 7 korrik ishte vetem fillimi dhe ne Shtator rrëzohet kryeministri Edi Rama.
Ai thotë se “Foltorja” është gati për drejtimin e vendit.
I pyetur nëse LSI do t’i bashkohet protestës, Berisha nuk preferoi të përgjigjej direkt, pot ha se kjo është një protest e të gjithë shqiptarëve.
Berisha: Kjo protestë është e hapur për gjithë shqiptarët. Do mbahet më 7 korrik, në orën 19:00. Do protestohet ndaj qeverisë, Parlamentit. Mund të them se me vendosjen e monizmit kushtetueshmëria e kësaj qeverie ka rënë. Një grup ekspertësh po punon për stemën. Kjo nuk është një protestë vetëm e PD. Është një protestë e shoqërisë civile. Rama nuk është larguar, por Rama do largohet.
Qeveria Berisha 3 Do jete si me poshte
Flamur Noka Minister i Brendshem
Belind Kellici Minister i Jashtem
Albana vokshi Minister Shendetesie
Grida Duma Ministre e Rinise
Luciano Boci Minister Arsimi
Jozefina Topalli Kryetare Kuvendi
Arben Imami minister mbrojtje etj
Oerd Bylykbashi Minister Drejtesie
Luan Baci Minister Transportesh
Ina Zhupa ministre Kulture