E kuptoni sa rëndë ka shkuar puna”, Klodiana Lala sulmon ish-ministrin dhe lëshon deklaratën e fortë: Ka nisur të flasë! U hakmor ndaj…

Gazetarja Klodiana Lala ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale. Duke marrë shkas nga kritikat e ish-ministri Fatmir Xhafaj për situatën në Drejtësi, Lala shkruan se po ankohet për çorbën që gatoi vetë.

Fatmir Xhafaj, arkitekti i Reformes, i cili beri me sistemin e drejtesise cfare i deshi qejfi, u hakmor ndaj cdo prokurori e gjyqtari qe sju bind, duke e shkarkuar nga detyra e shpetoi nderkohe benjaminet e tij, ka nisur te flase.

Per cudi ka filluar te kete ankesa per institucionet e reja te ngritura ne kuader te kesaj reforme. Pra po ankohet per corben qe gatoi vete. E kuptoni sa rende ka shkuar puna…

Mjereneperreformen”, shprehet Lala në një reagim.