Gazetari, Baton Haxhiu: Edi Rama Ka Rritur Mirëqenien, Nuk Ka Shtëpi Që S’ka Të Punësuar, Ankesat Nuk Kanë Vend

Gazetari, Baton Haxhiu: Edi Rama Ka Rritur Mirëqenien, Nuk Ka Shtëpi Që S’ka Të Punësuar, Ankesat Nuk Kanë Vend

 

Analistët Baton Haxhiu dhe Fitim Zekthi janë pë rpl asur mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” për sa i përket varfërisë në Shqipëri.

Sipas Haxhiut, mirëqënia në Shqipëri është rritur, ndërsa Zekthi u shpreh se akoma në vendin tonë ka njerëz që nuk hanë dot bukë, pork jo është mohuar nga Haxhiu. Pjesa nga debati: Zekthi: Këtu ka njerëz që nuk hanë dot bukë dhe ne bëjmë propagandë.

Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

 

Haxhiu: Nuk ka në Shqipëri njerëz që nuk hanë dot bukë. Zekthi: Njerëzit janë në çadra. Për kokë banori, vec po të tregoj unë ty, 536 mijë homeless (të pastrehë) ka Britania e Madhe, 10-fishi i Shqipërisë.Zekthi: Krahasimi nuk ka vlerë. Britania i ka 30 mijë paund në vit të ardhurat për frymë, ne i kemi 4 mijë dollarë. Sundimi i ligjit tek ne është shumë i dobët. Haxhiu: Mirëqenia në Shqipëri është rrit dhe është objektive. Zekthi: Unë mendoj që Shqipëria jeton në vafëri.