Ishte shpallur në kërkim nga familjarët/ Gruaja gjendet e pa jetë në kanalin e Hidrovorit në Lezhë

Një grua e moshës 73 vjeçare është gjetur e pajetë në kanalin e Hidrovorit në Lezhë.

 

Për këtë shtetase më herët gjatë ditës së sotme është bërë një kallëzim për largimin nga banesa dhe humbje3n e kontakteve me të.

 

Trupi I pajetë është dërguar në morgun e spitali të Lezhës ndërsa nuk janë konstatuar shenja dhune.

 

Lezhë / Informacion paraprak

Rreth orës 20:25, në Ishull Shëngjin, në kanalin e Hidrovorit, është gjetur pa shenja jete shtetasja L.R. 73 vjeçe, banuese në Ishull Shëngjin. Trupi i saj është dërguar në morgun e Spitalit Rajonal Lezhë për ekzaminime të mëtejshme mjeko ligjore, ku nga kqyrja paraprake, nuk janë konstatuar shenja dhune.

Për këtë shtetase, ditën e sotme, është paraqitur në Komisariatin e Policisë Lezhë shtetasi D.C. ( djali i saj) për të bërë kallzim për largimin nga banesa dhe humbjen e kontakteve me të.

Grupi hetimor vazhdon hetimet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.