Shokuese! I bërtiste se rrinte shumë në telefon, adoleshenti vret gjyshin e tij më pas e poston në rrjetet sociale

Një 78-vjeçar ndërroi jetë gjatë natës pasi u sulmua pasditen e djeshme nga nipi i tij, një 15-vjeçar me probleme psikiatrike. Djali, i cili jetonte me gjyshërit e tij nga nëna në një shtëpi në Bucchianico (Chieti), dyshohet se goditi gjyshin e tij me një karrige dhe një fshesë me korrent, pasi fillimisht sulmoi gjyshen e tij.

Skenat, ato të agresionit, që djali i ka marrë pjesërisht me smartfonin e tij, i rrëmbyer nga karabinierët, duke i postuar në profilin e tij në Whatsapp.

Burri u shtrua në reanimacionin e spitalit të Peskarës me trauma të ndryshme në fytyrë dhe fraktura të ndryshme dhe për të nuk kishte çfarë të bënte.

Nipi, i cili prej disa kohësh ishte ndjekur nga shërbimet sociale, menjëherë pas sulmit u mbyll në dhomën e tij dhe u largua vetëm pas ndërhyrjes së karabinierëve. I dërguar nga një ambulancë 118 në spitalin e Chieti, ai e kaloi natën i arrestuar për tentativë vrasje, shkruajnë mediat italiane.