Talo Çela nuk u kap, RENEA akuzon blutë e Peqinit për dekonspirimi

Një aksion në zonën e Peqinit, aty ku mendohet se fshihet dhe i shumë kërkuarit Talo Çela është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në bashkëpunim të forcave Rena dhe policisë së Elabsanit.

Dhe këtë herë Çela arriti të shpëtonte, por mësohet se një tjetër person është arrestuar.

Kjo është e hera e pestë që RENEA zbarkon në Elbasan për të kapur Çelën, por nuk ja del. Ky dështim ka sjellë dhe përplasjen me forcave speciale dhe policisë, pasi këta të fundit janë akuzuar për dekonspirim të operacionit.

Pika kontrolli janë ngritur edhe në bashkitë e tjera të qarkut të Elbasanit dhe në pika hyrëse dhe dalëse në qytet.