Tragjedi në SHBA! Dy avionë përplasen me njëri-tjetrin, raportohet për viktima (VIDEO)

Të paktën katër persona humbën jetën në aeroportin e Las Vegasit nga përplasja e dy avionëve.

Konkretisht, një avion Piper PA-46 me një motor dhe një Cessna 172 u përplasën mbi aeroportin e Las Vegasit të Veriut në rrethana ende të paqarta të dielën pasdite.

Shkaku i përplasjes është ende nën hetim, por raportet fillestare tregojnë se Piper PA-46 po përgatitej të ulej teksa u përplas me avionin Cessna 172.

Pamjet nga skena e tragjedisë tregojnë rrënojat e djegura të njërit prej dy avionëve.