Berisha, Thërret Qytetarët: Nesër Qytetarët Në Protestē, Qeveria Nuk Reflektoi…

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk i ndal thirrjet për protestë. Ai ka deklaruar ditën e sotme se do të dalë sërish nesër në protestë me qytetarët.

Protesta do zhvillohet për të kërkuar shkarkimin e ministrave të Ramës që janë përgjegjës për vra..sjen e vogëlushes në Himarë me skaf.

Kujtojmë se të enjten e shkuar, qindra qytetarë dolën në protestë para Ministrisë së Mbrojtjes, ku kanë kërkuar dorëheqjen e Bledi Çuçi, Gledis Nanos, Bora Muzhaqit dhe Mirela Kumbaros, duke i cilësuar ata si fajtorë për vrasje e Jonadës, e cila u qëllua me skaf nga efektivi i policisë Arjan Tase.

Për dy orë protestuan qytetarët të enjten dhe i dhanë kohë qeverisë 72 orë që të shkarkojë nga detyra  ministrat e tij.

Kështu ata paralajmëruar se do të rikthehen në pr0..testë të hënën dhe nuk do të ndalojnë derisa përgjegjësit për vrasjen e vogëlushes të dalin para drejtësisë.

Sipas Kryetarit të PD Zotit.Berisha qeveria qëndron arrogante dhe pa nder perball qytetareve duke mos reaguar dhe duke injoruar dhimbjem e qytetareve.

Berisha tha se pr0.testa do jete mbarekombetare dhe cdo prind duhet te jete ne shesh per ti dhen nje mesazh te qarte qeverise qe tek femijet nuk falet asnje qime floku.

Komentoni qendrimin tuaj ne komente. A do ti bashkoheni kesaj proteste ?