Dhëndrri I Sali Berishës Godet Me Grushta Në Aeroport Taulant Ballën Pasi Ky I Fundit E Ofendoi Nga Familja

Jamarbër Malltezi ka goditur deputetin e Parisë Socialiste, Taulant Balla në Romë të Italisë. Sipas denoncimit te bere nga deputeti Taulant Balla pas mbërritjes ne Tirane, Jamarber Malltezi ka fyer e me pas ka goditur deputetin socialist.

Opinion.al shkruan se ngjarja ka ndodhur ne aeroportin ?Leonardo da Vinçi? te Romes dhe me te mberritur ne Tirane deputeti socialist ka bere denoncimin per kete ngjarje. Ceshtja tashme i ka kaluar prokurorise me akuzen ?goditje per shkak te detyres?.

Gjate dites priten reagime le lidhje me kete ngjarje per te zbardhur plotesisht ate qe ka ndodhur. Nuk eshte hera e pare qe dy personazhet e mesiperme shkembejne akuza te ashpra me njeri tjetrin.

Ngjarja ka ndodhur ne vitin 2016 ku Janarbell Malltezi ka marre pafajesi pasi ka qen Taulant Balla qe ka ofendur pa asnje shkas ate dhe bashkeshorten e tij dhe kjo ka qene arsyeja qe malltezi e ka goditur me grusht