Gazetari bullgar për rusen e arrestuar në Shqipëri: E njëjta gjë i ndodhi dhe në Egjipt …

Gazetari bullgar Chisto Grozev, ka shkruar në lidhje me ngjarjen e mbrëmshme në uzinën e armëve në Gramsh.

Në një postim në Tëitter, Grozev ka shkruar se shtetasja ruse e arrestuar, është Svetlana Timofeeva, për të cilën u shpreh se ka një histori interesante.

Ai shtoi se shtetasja ruse ka pasur një rast të ngjashëm edhe në Egjipt, ku një nga “fotografët” me të cilët udhëtonte, është shpëtuar vetëm me ndërhyrjen e Ministrisë së jashtme ruse.