Gazmend Bardhi Sfidon Hapur Berishën: Këtu Sekretari Jam Unë, Ti Zguxon Te Firmosesh Me Logon E PD…

Ne emisionin “Drejt” nga Luan Rama, deputeti demokrat Gazment Bardhi u shpreh se ai do te jete sekretari i pergjithshem i partise deri ne vitin 2023.

 

Pavarsisht se foltorja apo partia e berishes deklarojne se me kane shkarkuar, e sfidoj zotin berisha te firmose nje akt me vulen e pd dhe do marre pergjigjen e duhur nga prokuroria dhe gjykata si dhe e ka marr deri tani.

 

Ai tha se ne momentin qe sqarohet çeshtja e legjitimitetit detyra e institucioneve te partise eshte qe te realizojme bashkimin e partise dhe t’i japim fund konf’liktit.

 

Bardhi: Nese shkon sot merr nje vendim se kush eshte sekretari i pergjithshem i PD-se deri nen 2023 del se eshte Gazment Bardhi sepse une jam zgjedhur.

 

Jam zgjedhur me nje mandat qe perfundon per 4 vite si i zgjedhur. Jam shkarkuar per nje gje qe nuk jam zgjedhur.

 

Ne momentin qe sqarohet çeshtja e legjitimitetit detyra e institucioneve te partise eshte qe te realizojme bashkimin e partise dhe t’i japim fund konf’liktit.

 

Sot ka anetare te PD-se qe kane qene perballe meje dhe me ta nuk bashkepunoj kurre. Por kjo zdo thote qe un nuk rrespektoj vendimin e gjykates apo te demokrateve, un jam i hapur per bashkimin e pd por pa non-gratat.

 

PD do e marre pergjigjen shume shpejt nga gjykata se kujt i takon drejtimi i partise grupimit ne minorance qe e mban me force apo Mua dhe Alibeajt qe jemi te zgjedhur nga organet e PD.