Mesazhi I Yuri Kim, Berisha Dhe Meta Do Arres.Tohen Në Të Njëjten Ditë

Yuri Kim tashme e konfirmuar në detyrë kërkon të bur.gos berishën dhe metën dhe qëllimi është ti arr estojë në të njëjtën dit

Andej nga “varret” ku prehet Saliu me të tijtë ka zhurmë; pas perdes së zezë të Rilindjes së Ramës ka pabesi; nëpër “shkallët” e presidencës së Ilir Metës, “kalbësira” e andej nga ruleta e Fatos Nanos mungesë “energjie”. Dikush ka prerë “telat” e krimit dhe ka ndezur dritë të fortë shprese.

Shkruan Sokol Pepushaj

Afrimi i ditës së prangave për “Peshqit” e mëdhenj, ka ngritur të “vdekurit” nga “varri”.

Sali Berisha, Edi Paloka e Edi Rama, Ylli Manjani, Flamur Noka, Baton Haxhitë, Lorenc Vangjelët, Andi Bushatët e Alfred Pezët me pagesa shumëfish të Presidentit Amerikan në mediet me substancë krimin; Monikat, Ilir Metët, Erion Veliajt, Arben Ristanë e “staneve” të pasanikëve, tashmë të urryer, ngjajnë me shpirtrat e këqinj që sillen rreth gjësë së vjedhur për të trembur ambasadoren amerikane Yuri Kim që “kapi për fyti” të parin e tyre, Sali Berishën, duke mos e njohur fare për të “gjallë”.