Reagon ministri i Brendshëm Bledi Çuçi për arrestimin e bosit turk të kriptomonedhave

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar pas lajmit se u arrestua bosi turk i kriptomonedhave, i shumekërkuar nga Interpoli dhe Turqia.

Arrestimi i shtetasit turk të shumëkërkuar nga Interpoli një tjetër dëshmi e efikasitet gjithnjë e në rritje të policisë kriminale shqiptare. Përgëzime të gjithë oficerëve që morën pjesë në operacion. Tolerancë zero për krimin e organizuar!”, shkruan Çuçi në një postim në Twitter.