Shpërthim tritoli në një banesë dykatëshe në Tiranë, panik në lagje

Një sasi tritoli shpertheu pas mesnate ne zonen e “Siri Kodres” ne Tirane.

Lenda plasese ishte vendosur ne nje banese dykateshe.

Pervec demeve materiale, per fat te mire nuk ka pasur persona te lenduar.

“Me datë 24.08.2022, në orët e para të mëngjesit, në rrugën “Siri Kodra”, afër një banese dy katëshe në pronësi të shtetasit R. P., 60 vjeç, dyshohet se  është vendosur dhe ka shpërthyer lëndë plasëse”, thuhet në komunikatën e policisë.