Vangjeli me deklaratë të fortë: Shumë shpejt ca politikanë të ekraneve nuk do ti shikoni më


Analisti Lorenc Vangjeli ka bere serish nje paralajmerim te forte ne studion e “ABC Live” pasditen e se martes. Ndersa u shpreh se ajo qe nuhatet keto kohe ne Tirane eshte nje frike e madhe ne ajer, Vangjeli shtoi se shume shpejt do te “ndodhin gjera” sa i perket veprimit te drejtesise.

Teksa komentonte punen e Drejtesise, analisti tha se sot eshte shume e veshtire qe nje zyrtar shqiptar te firmose, pasi duhet te mendohet dy here para se ta beje. Lorenc Vangjeli tha se shume shpejt, “disa persona qe i shohim ne ekran, do t’i shohim serish ne ekran por kesaj here me koken e ulur dhe duart ndoshta prapa.

“As kryeministri dhe askush tjeter nuk ka kontroll absolut mbi SPAK, ashtu sikunder aku’zojne njeri-tjetrin. Rama, Meta e Berisha e dine kete. Reforma ne Drejtesi nuk mund te sherbeje per te korrektuar politiken.  Ne Tirane ka frike, ka shume frike. Dhe do te ndodhin gjera, sa i perket veprimit te drejtesise. Me konkretisht, do ta shohim dite pas dite dhe frike nuhatet ne ajer. Shume e veshtire te firmose nje zyrtar shqiptar, mendohet dy here para se te ndodhe. Do te shikojme personazhe, qe dalin ne ekran, qe do te dalin serish ne ekran, por me koken ulur dhe ndoshta me duart mbrapa.”

Mbetet vetem te presim se cilet do te jene keta personazhe publike qe me shume gjasa do te vihen perpara drejtesise