Ilir Meta do fitojë sapunin, e pret burgu!

“LSI është kanceri i Shqipërisë”/ Plas sherri, Valteri: Ilir Meta do fitojë sapunin, e pret burgu!

Ish-deputeti Halit Valteri akuzoi Ilir Metën për korrupsion dhe sipas atë po e pret burgu. Pas kësaj deklarate Valteri u përplas ashpër në emision me Sekretaren për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë e Lirisë, Floida Kërpaçi e cila i doli në mbrojtje Ilir Metës.

》Sherri mes Valterit-Kërpaçit:

 

Valteri: Kanceri i Shqipërisë është LSI dhe Ilir Meta

Kërpaçi: Këtë mesazh që po thua tani, ta kanë dhënë

Valteri: E vetmja gjë që e pret Ilir Metën është burgu dhe vetëm burgu

Kërpaçi: Ilir Meta i ka fituar të gjitha betejat

Valteri: Do fitojë sapunin kësaj radhe, e pret burgu…

 

Kujtojmë që SPAK ka nisur një hetim ndaj Ilir Metës i cili vjen pas kallëzimit të Halit Valteri lidhur me akuzat për lobim nga gazeta austriake ‘Kronen Zeitung’.