Ilir Meta: Do ta palosim Edi Ramën, do t’ja marrin të gjitha pushtetet

Kreu i Partise se Lirise Ilir Meta deklaroi nga takimi me strukturat ne Berat se shume shpejt Edi Rama do ti humbe te gjtha pushtetet.

“Do ta palosim Edi Ramen, do tja marrin te gjitha pushtetet. Nuk do ta leme Edi Ramen te neperkembe te drejtat e qytetareve shqiptare qetesisht dhe brutalisht. Pushtetin nuk do ta marrin per PL apo per PD, pushtetin do tja japim popullit . Edi Rama do te zevendesoje te rinjte dhe te rejat e Shqiperise me punetore nga Bangladesh. Une do te jem vete aty perpara Parlamentit, bashke me te gjithe qytetaret shqiptare. Ne kete menyre do te cojme perpara kete revolucion anti korrupsion”, theksoi Meta.