PD në protestë me Ilir Metën tek Inceneratorët/ Grupi i Alibeajt nuk merr pjesë, Basha nuk flet

Partia demokratike do t’i bashkohet forcës politike të drejtuar nga Ilir Meta në protestën  e së martës para inceneratorit të Tiranës.

Figurat kryesore të PD kanë shpjeguar se do të jenë pjesë e çdo proteste kundër qeverisë, pavarësisht kush e organizon.

FLAMUR NOKA

SEKRETAR I PERGJITHSHEM, PD

“Çdo ditë në cdo moment, cdo shqiptar duhet të ndihet në protest, derisa ky regjim të largohet. Ky është misioni I opozitës.”

 

EDI PALOKA

KRYETAR I KESHILLIT KOMBETAR, PD

“Ne kemi deklaruar që jo vetëm në protestat e organizuara nga opozita por në cdo protest të qytetarëve ne do të jemi pjesë e saj.”

 

GRIDA DUMA

DEPUTETE, PD

“Ka arritur një pikë ku ne gjykojmë më kë, por duhet të diskutojmë cfarë.

Dhe duhet protestuar se nuk ka asnjë zgjidhje tjetër me nje regjim I cili është një dekadë në pushtet dhe nuk mban asnjë përgjegjësi.”

Por ashtu si në protestën e 7 korrikut, deputetët demokratë që nuk njohin Berishën si kryetar të partisë demokratike nuk do të bëhen pjesë e këtij tubimi.

LULZIM BASHA

DEPUTET, PD

“Ju uroj një ditë të mbarë

GAZMENT BARDHI

DEPUTET, PD

“Unë mendoj që skena e krimit është kryeministria aty ku është firmosur afera e  inceneratoreve, ndersa inceneratoret jane produkt I krimit.

ENKELEJD ALIBEAJ

KRYETAR I GRUPIT PARLAMENTAR, PD

“Ajo se cfarë unë bëj eshte të jem deputet I shqiptarëve e të votoj kundër inceneratorëve.”

Të martën partia e lirisë do të protestojë para inceneratorit të Tiranës, pasi për të çështja e inceneratoreve është një prej aferave me korruptive.

https://youtu.be/5U1BaLVLjpY