Rusi i kthyer në shqiptar, mposht serbin dhe shkon në finale të Botërorit

Mundësi rus i kthyer në shqiptar Zelimhkan Abakarov, shkon në finalen e Botërorit pasi mposhti në gjysmëfinale kundërshtarin serb, pikërisht në Beograd.

Zelimkhan Abakarov shkruan historinë në Beograd. Mundësi kuqezi shkëlqeu në tapet duke mundur në gjysmëfinale kundështarin e tij serb Stevan Micic (medalist olimpik). Abakarov ka siguruar medaljen e argjendtë me këtë fitore tepër dominuese.

Pas kësaj arritje tepër të madhe të shtunën në orën 18:00 ai lufton për titullin kambion botë përball amerikanit Thomas Gilman”,-njofton Federata Shqiptare e Mundjes.