VIDEO/ Çmenden në Serbi! Ndodhi para Inter-Bayern, djaloshi bën shqiponjën me duar gjatë himnit të Champions League

Një nga derbit javës së parë të Champions League është luajtur në stadiumin ikonik Giuseppe Meazza.

Interi priti Bayernin. Nënkampionia italiane nuk ka kaluar mirë pasi miqtë arritën në triumf pa probleme të mëdha.

Bavarezët janë thjesht skuadra superiore për momentin, siç e kanë treguar edhe në fushë. Rezultati përfundimtar ishte 0-2. Sane shënoi në pjesën e parë, dhe D’Ambrosio tundi rrjetën e tij në pjesën e dytë.

Në Serbi u çmendën për gjestin e ndodhur gjatë intonimit të himnit të Ligës së Kampionëve dhe mediat atje po bëjnë shumë zhurmë për skandalin e madh.

Njëri nga djemtë që qëndronte pranë lojtarëve po bënte me duar “Shqiponjën dykrenare”, e cila nuk pëlqehet në Serbi.