Berisha del me paralajmërimin e fortë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që nesër t’i bashkohen protestës në mbështetje të pedagogëve.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha zbulon se protesta do të mbahet në orën 11:00, para universitetit Politeknik të Tiranës.

Ndërkohë edhe gjatë mbledhjes me krerët e degëve në Tiranë, Berisha theksoi se protestat janë kryefjala në PD.

Ai theksoi se do të mbushin sheshet dhe rrugët deri në rrëzimin e qeverisë