Kryeministri Rama shkon në Presidencë, takohet me kreun e shtetit Bajram Begaj

Kryeministri Edi Rama ka shkuar për një vizitë në Presidencë, ku do të zhvillojë një takim me Presidentin e Republikës, Bajram Begaj.

Ky është takimi i parë mes Ramës dhe Begajt, që kur ky i fundit ka marrë detyrën e kreut të shtetit.

Ndërsa ende nuk dihet se cila është arsyeja e takimit mes kreut të qeverisë dhe presidentit.

Ndërkohë bëhet me dije ky takim është mes Ramës e Begajt është joformal.